Solidarumo bėgimas

Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į visas Lietuvos bendrojo lavinimo ugdymo įstaigas ir pakvietė , šį rudenį, spalio 13-17 d. susiburti Lietuvoje nematytai iniciatyvai – pirmajam mūsų šalies istorijoje moksleivių Solidarumo bėgimui, kurio svarbiausias tikslas – ne siekti aukštų sporto rezultatų, bet prisiminti Lietuvoje ir visame pasaulyje vargstančius bendraamžius, juos paremti materialiai, įsipareigojus tarp savo artimųjų rasti kiek galima daugiau bėgimo „rėmėjų“, palaikančių pagalbos skurstantiems Lietuvos ir Afrikos vaikams idėją. Surinktos aukos bus skiriamos vienai iš pagrindinių vaiko teisių – teisei į išsilavinimą – užtikrinti. Lietuvos dienos centrų vaikams ir vaikams, lankantiems naująją mokyklą Mikutos kaime, Zambijoje, bus nupirkta būtiniausių mokymosi priemonių. Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos bendruomenė  prisijungė prie tarptautinės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ inicijuoto solidarumo bėgimo. Spalio 15 d. gimnazijos stadione startavo 150 bėgikų. Solidarumo bėgimo koordinatorė, kūno kultūros mokytoja Danguolė Venckuvienė, išdalinusi lipdukus, mokinius supažindino su bėgimo taisyklėmis. Iš pradžių bėgo mažieji renginio dalyviai (1-4 klasių mokiniai), vėliau – vyresniųjų klasių mokiniai. Juos palaikė ir kartu dalyvavo gimnazijos mokytojai. Aktyviausias buvo kūno kultūros mokytojas Zenonas Balčiauskas, įveikęs 8km distanciją. Iš viso nubėgta 25 solidarumo kilometrai. Iš savo rėmėjų – tėvų, senelių, giminaičių, draugų, mokytojų – mokiniai iš viso surinko ir paaukojo 608 Lt. Bėgimo metu surinktos aukos buvo pervestos į organizacijos „Gelbėkit vaikus“ sąskaitą. Visiems bėgimo dalyviams įteikti gražūs ir spalvingi Solidarumo diplomai. Gimnazijos direktorius Almantas Kanapeckas pasidžiaugė mokinių aktyvumu, puikiu bėgimo organizavimu bei dosniais rėmėjais. Ši akcija puikiai parodė, kad mokame ir galime pasidalinti ir padėti tiems, kuriems tikrai labai reikia pagalbos. Empatiškai matydami kito bėdas, galime spręsti net ir tarptautines problemas.

Vyresnioji kūno kultūros mokytoja Danguolė Venckuvienė