Velykų džiaugsmas

2014-03-28 517

Vis šiltėjantys saulės spinduliai bei namo grįžtantys paukščiai primena, kad artėja viena gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykos. Norėdami šią šventę pasitikti pasiruošę, mažieji 5b klasės mokiniai apsilankė Pasvalio krašto muziejuje, kuriame susipažino su Velykų tradicijomis. Atvykusius penktokus pasitiko tautiškai pasipuošęs gaspadorius su gaspadine. Jie papasakojo apie Gavėnios tradicijas, pakvietė mokinius pašokti, padainuoti, pažaisti liaudies žaidimų. Po linksmų pasišokimų mokiniai kibo prie darbo: dažė margučius vašku, juos skutinėjo, o vėliau ir rideno. Kai visi kiaušiniai buvo nudažyti, gaspadorius pakvietė vaikus į lauką pasisupti. Pasisupti per šv. Velykas būtina visiems – metai bus turtingesni, derlius geresnis.

Jurgita Vaišnienė