Kelionė į muziejų

Velykos – pati gražiausia pavasario šventė. Vis labiau šildo saulutės spinduliai, atbunda gamta… Prieš atostogas 4 a ir b klasių mokiniai apsilankė Pasvalio krašto muziejuje. Šiltai pasitikę gaspadorius su gaspadine supažindino mokinius su šv. Velykų tadicijomis, papročiais, prietarais, pasiūlė pažaisti liaudies žaidimų. Po to pakvietė dažyti kiaušinių vašku, mokė skutinėti. Visi vaikai dirbo labai kruopščiai ir susikaupę, tad patys liko nustebinti savo gražiais margučiais. Padirbėjus gaspadorius pakvietė į kiemą pasisupti. Juk suptis per Velykas – būtina! Sakoma, kad reikia, kuo aukščiau įsisupti. Tada bunda javų pasėliai, o linai ilgesni augsią. Visus labai nudžiugino paliktos Velykų bobutės dovanėlės.

Lina Žukauskienė